Hamilton oborio rekord Siverstona i zauzeo pol poziciju: Mercedes ponovo kreće iz prvog reda

Vozači Mercedesa još jednom su pokazali dominaciju koja je očigledna od starta nove sezone Formule 1. To se videlo u prve tri trke, u Austriji, Štajerskoj i Mađarskoj, ali i sada u kvalifikacijama za Veliku nagradu Britanije u Silverstonu. Naime aktuelni šampion Luis Hamilton, koji i vodi u generalnom plasmanu vozača, osvojio je pol poziciju i na domaćem

Dominacija Mercedesa u Silverstonu, Hamiltonu pol-pozicija

Aktuelnin šampion je u svom Mercedesu iskoristio domaći teren i bio brži od klupskog kolege Valterija Botasa iz Finske. 39553664 Hamiltonu pol-pozicija u Silverstonu Šestostruki svetski šampion Formule 1 je do pol-pozicije stigao krugom od 1:24,303 minuta, tri stotinke brže od Botasa. Drugi red na startu izborili su Mark Ferštapen iz Red Bula i Šarl

BOTAS SE SAMO PONADAO, ALI... Luis Hamilton sa pol pozicije startuje trku za VN Britanije!

Vozač Mercedesa Luis Hamilton startovaće u nedelju sa pol pozicije trku za Veliku nagradu Britanije, pošto je danas u kvalifikacijama pobedio klupskog kolegu Valterija Botasa. Šestostruki svetski šampion Formule 1 je do pol pozicije stigao krugom od 1:24,303 minuta. Hamiltonu je ovo sedma pol pozicija na Silverstonu, a ukupno 91. u karijeri. Dominaciju

Hamiltonu rekord i pol pozicija na Silverstonu

Šestostruki svetski šampion Formule 1 je do pol pozicije stigao krugom od 1:24,303 minuta, što je novi rekord staze. Hamiltonu je ovo sedma pol pozicija na Silverstonu, a ukupno 91. u karijeri. Dominaciju Mercedesa potvrdio je Botas koji je od Hamiltona bio sporiji za 0,313 sekunde. Treće mesto osvojio je vozač Red Bula Maks Ferstapen, četvrti

F1: Hamiltonu pol pozicija u Silverstonu

SILVERSTON: Britanski vozač Luis Hamilton osvojio je na stazi u Silverstonu pol-poziciju pred sutrašnju trku za Veliku nagradu Britanije u Formuli 1. Foto: Luis Hamilton proglašen pobednikom VN Kanade, foto: Tanjug (Paul Chiašon/The Canadian Preš via AP) Aktuelni svetski šampion iz Mercedesa iskoristio je domaći teren i za tri stotinke danas bio brži

Ferstapen: Mercedesi su prebrzi, to se i očekuje

Vozač Red Bula Maks Ferstapen rekao je da jednostavno nije mogao da parira vozačima Mercedesa u borbi za pol poziciju pred Veliku nagradu Britanije. Bryn Lennon/Getty Images Najbolju startnu poziciju pred četvrtu trku sezone, koja se vozi na legendarnom „Silverstonu“ osvojio je aktuelni šampion Luis Hamilton, ispred svog timskog kolege Valterija Botasa

Hamilton: Baš sam se namučio; Ferstapen: Voziš najbolje što možeš i budeš treći

Luis Hamilton je ponovo pobedio u kvalifikacijama, a na drugom mestu bio je Valteri Botas. Mercedesova dominacija se nastavlja i na ovoj trci. Ponovo su vozači "crne strele" smešteni u prvi startni red i obojica su pozitivno ocenila proces kvalifikacija. "Valteri mi je bio opasan rival i praktično me "gurao" sve do poslednjeg momenta, baš sam se namučio

Sedma pol pozicija za Hamiltona za VN Britanije

Vozač Mercedesa Luis Hamilton startovaće u nedelju sa pol pozicije trku za Veliku nagradu Britanije, pošto je u kvalifikacijama pobedio klupskog kolegu Valterija Botasa Šestostruki svetski šampion Formule 1 je do pol pozicije stigao krugom od 1:24,303 minuta. Hamiltonu je ovo sedma pol pozicija na Silverstonu, a ukupno 91. u karijeri. Dominaciju Mercedesa