„Pruga smrti“ ponovo izronila posle 42 godine: Ostaci stanice koja je postala simbol ratnog užasa
Nam Tok stanica, foto: Andrew Woodley / Alamy / Profimedia 0 komentara Nakon više od četiri decenije provedene pod vodom, ostaci jedne od stanica na zloglasnoj „Prugi smrti“ ponovo su se pojavili na površini, otkrivajući delove infrastrukture nastale u jednom od najmračnijih poglavlja Drugog svetskog rata. Reč je o stanici Nite, nekadašnjoj tački snabdevanja

