У акцији црногорске полиције и Федералног истражног бироа ухапшен је припадник Иранске револуционарне гарде Амир Барати (39) којег Сједињене Америчке Државе терете да је хакерским нападима оштетио инфраструктуру САД за 3,4 милијарде долара, саопштено је из Управе полиције. "Службеници Сектора за борбу против криминала - НЦБ Интерпол Подгорица, ФАСТ
Crna Gora je pokrenula ekstradicijski postupak protiv Amira Baratija, kojeg Sjedinjene Američke Države terete za sudjelovanje u masovnim kibernetičkim napadima na kritičnu infrastrukturu u kojima je pričinjena šteta veća od 3,4 milijarde dolara u korist Iranskog revolucionarnog gardijskog korpusa (IRGC). Prema navodima policije, hapšenje je provedeno